CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.43
Americký dolar121.80
Britská libra128.63
Švýcarský frank122.50
Japonský yen10019.42
ID: 656417

Krásná zákoutí Šumavy

Termín: 03.07. (Pá) - 06.07. (Po) 2020

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 4 167 Kč

  • Romantic
Slevy
cena zájezdu dítě do 12 let - 3 790 Kč.
Trasa
TÁBOR – RÁBÍ – MODRAVA - NP ŠUMAVA - TŘÍJEZERNÍ SLAŤ – ANTÝGL - TURNEROVA CHATA - PRÁŠILSKÉ JEZERO - POLEDNÍK – PUSTÝ HRÁDEK - KAŠPERSKÉ HORY - KAŠPERK
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naší první zastávkou bude klenot jižních Čech - starobylé město TÁBOR, ležící na břehu vodní nádrže Jordán (pojmenované podle stejnojmenné hory v Izraeli). Zatouláme se v labyrintu uliček, objevíme malebná zákoutí kontrastující se syrovostí místních hradeb - připomínkou husitské minulosti města. Po prohlídce města spojeného s dějinami husictví zamíříme na cestu do RÁBÍ, kde shlédneme slavnou gotickou pevnost střežící krajinu mezi Sušicí a Horažďovicemi. Jde o největší hradní zříceninu v Čechách. Středověký hrad s románskými základy hrál v minulosti Čech důležitou roli. Chránil obchodní stezku mezi městy Sušice a Horažďovice a bohatá rýžoviště zlata na řece Otavě. Kvůli tomu se hrad stával často terčem útoků. Husitský válečník Jan Žižka se ho pokusil dobýt dokonce dvakrát – a zaplatil za to svým druhým okem. Díky své kráse a ojedinělosti je Rabí zapsáno na seznamu národních kulturních památek. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
2. den
Po snídani odjedeme na MODRAVU, do malebné přírody šumavského národního parku, kde tým Jany Vinické z kriminálního seriálu Policie Modrava řeší mnohé zapeklité případy. Podél Roklanského potoka se vydáme k TŘÍJEZERNÍ SLATI a budeme mít možnost kratší a delší trasy NP ŠUMAVA (UNESCO). Tříjezerní slať je horské vrchoviště prameništního typu. Svůj název dostala slať podle tří jezírek uprostřed vrchoviště, z nichž největší má rozlohu 7 arů a hloubku 2 m. Jde o ukázku typického šumavského vrchovištního rašeliniště, na kterém se vyskytuje mnoho vzácných rostlin. Následně přejedeme do ANTÝGLU. Čeká nás pěší turistika národním parkem, která vede nádherným kaňonem řeky Vydry. Podél řeky se dostaneme k TURNEROVĚ CHATĚ, zasazené v nejdramatičtější části údolí. Toto kaňonovité údolí je považováno za nejromantičtější u nás, cesta vede podél řeky plné balvanů, obřích kamenných hrnců, srázů posetých kamennými moři a skalními útvary. Přes Čeňkovu pilu se dostaneme až k soutoku řeky Vydry a Křemelné, tedy na počátek zlatonosné řeky Otavy. Řeka je známa nejen pro svá naleziště zlata, ale i pro velký výskyt perlorodek. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
3. den
Po snídani podnikneme výlet k vyhledávanému turistickému cíli PRÁŠILSKÉMU JEZERU a hoře POLEDNÍK. Kratší trasa nás povede k Prášilskému jezeru, které je jedním z pěti českých šumavských ledovcových jezer. Leží na východním výběžku hory, je hluboké maximálně 15 m. Podle pověsti se na hladině jezera zjevuje pravidelně Jezerní panna. Následně nás čeká výšlap až na vrchol Poledníku, odkud je prý nejkrásnější šumavský rozhled. Za příznivého počasí spatříme jak českou, tak i německou část Šumavy. Shlédneme vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník. Poté se budeme moci ve výběhu u Prášilského potoka pozdravit s pravými americkými bizony! Vrátíme se na ubytování.
4. den
V ranních hodinách odjedeme do KAŠPERSKÝCH HOR. Čeká nás cesta malebnou krajinou rámovaná zlatou hornickou historií, loukami posetými osamělými roubenkami a starobylými kostelíky a jako zlatý hřeb dne - romantický hrad Kašperk. Po cestě se zastavíme na zřícenině PUSTÝ HRÁDEK, ze které je pěkný výhled na okolní krajinu. Na náměstí v Kašperských Horách s radnicí a kostelem sv. Markéty uvidíme seriálovou policejní stanici, která se nachazí jen pár kroku od kašperské radnice. Po prohlídce města zamíříme na hrad KAŠPERK, který je situován uprostřed nádherné šumavské přírody. Obě hradní věže nabízejí krásné výhledy do blízkého i dalekého okolí. Se svou nadmořskou výškou 886 m nad mořem představuje Kašperk nejvýše položený královský hrad v Čechách. Kašperk nechal postavit roku 1356 Karel IV. k ochraně zdejších zlatých dolů. Nebyl nikdy dobyt a roku 1617 ho koupilo město. Mimo jiných se zde natáčela také pohádka Anděl Páně. V pozdních odpoledních hodinách se vydáme na cestu zpět, příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.
Příplatky
1lůžkový pokoj - 1 190 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 20:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
03.07. (Pá) - 06.07. (Po) 2020 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
H 1/1 - zájem o doobsazení Cena zájezdu další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-First minute4 167 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoBlansko
HotelKrásná zákoutí Šumavy
H 1/1 Cena zájezdu
Termín03.07.2020 - 06.07.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Vytvářím objednávku...