CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Švýcarský frank124.35
Japonský yen10019.84
ID: 925232

Termín: 08.09. (Pá) - 10.09. (Ne) 2023

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 4 118 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj – 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Trasa

ZNOJMO – VRANOVSKÁ PŘEHRADA – NP THAYATAL – HARDEGG – BÍTOV – CORNŠTEJN -VRANOV NAD DYJÍ – NP PODYJÍ - RETZ

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve na naší pout po Podyjí navštívíme ZNOJMO - město s královskou pověstí a impozantní polohou nad řekou Dyjí, které je zároveň centrem Znojemské vinařské podoblasti. Historické jádro s četnými kostely, obklopené fragmenty středověkých hradeb, si uchovalo renesanční styl; je plné křivolakých uliček, romantických vyhlídek a půvabných zákoutí. Spatříme nejstarší památku Znojma, románskou rotundu Panny Marie a sv. Kateřiny, budeme mít i volný čas k případné návštěvě Znojemského podzemí – nejrozsáhlejšího bludiště u nás. NP Podyjí je ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy, vede podél 40 km dlouhého údolí řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Na rakouské straně navazuje na park Nationalpark Thayatal. Jde o nejmenší národní park u nás a jediný na Moravě. Odpoledne přijedeme k VRANOVSKÉ PŘEHRADĚ a čeká nás výlet lodí po řece Dyji. Ve večerních hodinách přijdeme na ubytování.
2. den
Po snídani odjedeme do Rakouska do NP THAYTAL. Majestátně na útesu pod nejmenším městem Rakouska, městem Hardegg, trůní hrad HARDEGG který společně navštívíme. S rozlohou 600 m je hrad jedním z největších obranných pevností dolního Rakouska. Krátce se také zastavíme v proslulém vinařském městě RETZ. Následně přejedeme na jeden z nejstarších a nejromantičtějších hradů na Moravě – na BÍTOV. Hrad leží v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska u Vranovské přehrady. Na Bítově na nás čeká rozsáhlá sbírka historických zbraní a především unikátní výstava vycpaných psů, kterou založil poslední majitel Bítova, Jiří Haas z Hasenfelsu. Tato sbírka je největší v Evropě a kdo ví, možná i na světě. Nad hradem najdete také rozsáhlý lesopark s řadou romantických staveb a vyhlídek nejen na hrad Bítov samotný, ale také na soutok řek Dyje a Želetavky. Poté zavítáme na zříceninu hradu CORNŠTEJN, která se vypíná na vysokém ostrohu nad řekou Dyjí a je z ní impozantní pohled do oklolí. Hrad Cornštejn byl postaven v první polovině 14.století jako královská pevnost společně s hradem Frejštejnem na posílení hradu Bítova.
3. den
Dnes nás čeká pěší výlet NP PODYJÍ kolem skalních útvarů Hammerské vrásy. Z vesnice Čížov dojdeme až na Hardeggskou vyhlídku - spatříme nádherný výhled do údolí řeky Dyje a na městečko Hardegg s hradem. Mimo jiné na jižním konci Čížova narazíme na pohraniční zátarasy s ostnatými dráty a vyhlídkovou věží, které nám přiblíží, jak to tu vypadalo v době „železné opony". Jde o jediný památník svého druhu na území jižní Moravy připomínající dobu,kdy byla státní hranice s Rakouskem neprodyšně uzavřena.Odpoledne neopomeneme navštívit i klenot evropského baroka - úchvatý zámek VRANOV NAD DYJÍ, který je vystavěn na skále nad přehradou a je dominantou okolí. Zámek je dnes památníkem, připomínajícím staleté společné dějiny dvou zemí. Stojí na hranici, o kterou byly v minulosti často vedeny boje. Právě hrad Vranov dal své jméno i městečku a nedaleké přehradě. Podle pověsti byl prý založen kolem roku 920 českým knížetem Vratislavem I. Po prohlídce zámku se vydáme na cestu, příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 700 Kč a cca 20 €.
08.09. (Pá) - 10.09. (Ne) 2023 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
H 1/1 - zájem o doobsazení Cena zájezdu další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-First minute4 118 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeské Budějovice
HotelVýlet za skvosty NP Podyjí
H 1/1 Cena zájezdu
Termín08.09.2023 - 10.09.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Vytvářím objednávku...