CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Švýcarský frank124.35
Japonský yen10019.84
ID: 970147

Florencie a kouzelné Toskánsko ***

Termín: 05.06. (St) - 09.06. (Ne) 2024

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 5 990 Kč

Program
1. den
Odjezd z ČR, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.
2. den
FLORENCIE – celodenní návštěva kolébky italské renesance, rodiště významných papežů a královen, města, které ovlivnilo dějiny a kulturu Evropy. Prohlédneme si nejznámější památky: Santa Croce s nádhernými freskami, Piazza della Signoria s Palazzo Vecchio s kopií proslulé Michelangelovy sochy Davida, Loggia dei Lanzi, Piazza del Domo s honosným dómem Santa Maria del Fiore s kopulí od Brunelleschiho, se zvonicí a baptiseriem se slavnými bronzovými dveřmi, kaple Medičejských, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, zahrady Boboli. Budete mít čas na návštěvu muzeí a galerií dle vlastního výběru a také příležitost ochutnat speciality toskánské kuchyně. V podvečer odjezd na nocleh.
3. den
Navštívíme nejatraktivnější perly Toskánska. Pojedeme malebnou toskánskou krajinou s oblými pahorky a údolíčky, posetou olivovými háji a vinicemi, kde jsou rozesety typické domy v barvě zralé pšenice. Oblastí, která se pyšní nejproslulejšími italskými víny. SAN GIMINAGNO  – jedno z nejpůvabnějších toskánských měst, které si dochovalo ráz středověkého opevněného města s typickými věžemi a úzkými kamennými uličkami plnými paláců, kostelů i kouzelných obchůdků. Uvidíte náměstí Piazza del Duomo, Palazo del Popolo, románský kostel La Collegiata se zajímavými freskami, můžete vystoupit na věž Torre Grossa. Město je postavené na kopci a umožňuje nádherné výhledy do okolní krajiny. VOLTERRA je město alabastru s impozantními středověkými paláci a hradbami,  dodávající městu punc hrdosti a nedobytnosti. Zbytky etruských hradeb, římské divadlo, Medičejská pevnost, gotická radnice, nádherné vstupní brány a také katedrála vykládána bílým a černým mramorem, doplněné o tajuplnou změť úzkých uliček, nadchne každého návštěvníka. SIENNA jejíž středověké centrum je plné majestátních budov vytvářejících působivý architektonický komplex. Spatříte ohromující dóm Santa Maria Assunta s nádherně zdobeným průčelím, největší gotickou stavbu Toskánska Palazzo Pubblico, půvabné náměstí Piazza del Campo, baziliku San Domenico, hrad ze 13.stol. unikátní svým geometrickým tvarem a další paláce i kostely, které jsou plné drahocenných uměleckých děl. Kouzelná je také procházka jeho půvabnými klikatými uličkami. Večer návrat na nocleh.
4. den
Vydáme se do města zázraků – PISA, která jako magnet přitahuje turisty svou proslulou šikmou věží. Prohlédneme si úchvatné Piazza Miracoli s dómem s překrásným průčelím, baptiseriem s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou i impzantní Campanilu. Poté se můžete těšit na pobřeží Tyrhénského moře, na oblíbené přímořské letovisko Viareggio, kde okusíte moře a můžete se chvíli oddávat odpočinku na pláži i koupání. Pláž lemuje spousta restaurací, kde si lze dopřát ryby, plody moře i jiné italské speciality. Poté odjezd směr ČR. (V případě nepříznivého počasí navštívíme starobylé město Lucca s bohatou historií se spoustu památek, nádhernými kostely, atraktivní směsí náměstí a dlážděných uliček, kde shlédnete rodný dům známého hudebního skladatele Giacoma Pucciniho).
5. den
Návrat do ČR.
Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa A)
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Cena zahrnuje
2x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV
dopravu moderním klimatizovaným autobusem
průvodce
zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
vstupy a místní taxy.
samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.000 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !
Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
05.06. (St) - 09.06. (Ne) 2024 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Osoba ve 4 lůžkovém pokoji další typy pokojů
Bez stravy
Autobus
-First minute5 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoItálie
HotelFlorencie a kouzelné Toskánsko
Osoba ve 4 lůžkovém pokoji
Termín05.06.2024 - 09.06.2024
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Vytvářím objednávku...