CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.49
Americký dolar121.44
Britská libra129.85
Švýcarský frank123.74
Japonský yen10019.65
ID: 646761

Holandsko plné barev a květů

Termín: 20.04. (St) - 24.04. (Ne) 2022

Délka pobytu: 5 dní, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 151 Kč

  • Romantic
Ubytování
3-lůžkové pokoje nelze zajistit.
Příplatky
1lůžkový pokoj - na vyžádání, cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
AALSMEER - ALKMAAR - ZAANSE SCHANS - AMSTERDAM - ROTTERDAM - PARK KEUKENHOF - KVĚTINOVÉ KORZO
Svozové trasy
A, B, C, D, E1, F
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v podvečerních hodinách.
2. den
Ráno navštívíme největší květinovou burzu v AALSMEERU, jež si vydobyl renomé nejvýznamnějšího nizozemského střediska pěstování květin. Dále nás čeká celodenní prohlídka korunovačního města Nizozemska AMSTERDAMU (UNESCO), moderního, ale zároveň i romantického města plného tichých zákoutí, kanálů, měšťanských domů a květinových trhů. Půvabné fasády domů, prodavači tulipánů, pouliční hudebníci a šplouchání vody vytvářejí osobitou atmosféru, která osloví srdce každého turisty. Nejprve se seznámíme s Amsterdamem projížďkou po grachtech, které městu dodávají neopakovatelnou atmosféru. Kanály ze 17. století kolem dokola obepínají centrum města. Poté se vydáme za památkami a typickými amsterdamským životem po souši. Navštívíme místní trhy i sýrové prodejny. Uvidíme Královský palác, náměstí Dam a Nový kostel. Absolvujeme i malou procházku čtvrtí červených luceren, která se nachází v bezprostřední blízkosti centra a je zcela bezpečná. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.
3. den
Po snídani zavítáme do tradičního alkmaarského sýrového trhu na náměstí Waagplein v ALKMAARU, kde dodnes fungují staré sýrařské cechy. Zažijeme zcela jedinečný zážitek, sýr se tady prodává jako za starých časů! 30 000 kg Goudy, Edamu a Leidenu v podobě velkých navoskovaných kol, nosiči v pestrobarevných čapkách, dřevené povozy, tyto trhy mají nenapodobitelné kouzlo. Shlédneme i turistické srdce kraje - půvabný obydlený skanzen s dřevěnými domy a větrnými mlýny v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků. Následně se přesuneme do ROTTERDAMU, druhého největšího města v Nizozemí a největšího přístavu Evropy. Město je plné různých zajímavostí, zejména architektonických. Nevynecháme jednu z jeho nejviditelnějších atrakcí – věž Euromast ve tvaru lodního stěžně s úchvatným výhledem na město. Spatříme futuristickou stavbu Erasmův most, kterému se pro jeho výrazný tvar přezdívá „labuť“. K siluetě „nizozemského Manhattanu“ neodmyslitelně patří i Het Witte Huis, tedy Bílý dům, který jako jeden z mála přežil bombardování během druhé světové války. Jeho historie sahá až do roku 1898, kdy se tato secesní stavba, vysoká 45 m, proslavila jako první mrakodrap v Evropě. K architektonickým skvostům města se dále řadí soubor budov Kijk Kubus, jedná se o obytné domy, které místní nenazvou jinak než Paalwoningen, tedy bydlení na sloupech. Stejný autor navrhl i vedle stojící Het Potlood ve tvaru tužky. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
4. den
Celý dnešní den strávíme ve světově proslulém, největším a nejslavnějším květinovém parku Holandska KEUKENHOFU, kterému se právem přezdívá „zahrady Evropy“. Každoročně v parku u městečka Lisse mezi Haagem a Amsterdamem vykvete sedm milionů tulipánů, narcisů a hyacintů. Není tedy divu, že se sem zahrádkáři a milovníci květin hrnou doslova z celého světa. Naštěstí má park rozlohu 32 hektarů, takže zde vždy nějaké tiché zákoutí k odpočinku nalezneme. V dubnu je vše v plném květu a koná se zde i bohatý doprovodný program (aranžování, výstavy, atrakce pro nejmenší). Keukenhof nabízí 15 km chodníků a každý náš krok nabídne pastvu pro oči. Keukenhof je plný květin a vůní, díky kterým se zde příjemně relaxuje. Kromě přírodních krás můžeme obdivovat i zdejší fontány či holandský zahradní nábytek. Kouzlo parku spočívá i v dobově oblečených lidech, které zde můžeme spatřit. Kdyby nás při návštěvě parku zastihlo nepříjemné počasí, budeme se kochat dvaceti interiérovými květinovými výstavami, z nichž nejznámější jsou zaměřeny na lilie a orchideje. Během dne kolem parku projede světově proslulé KVĚTINOVÉ KORZO – přehlídka alegorických vozů vytvořených pouze z květin, na které zde čekají davy příznivců tohoto neopakovatelného díla. V podvečerních hodinách odjedeme do ČR.
5. den
Do Brna přijedeme v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 2x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x snídaně, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů – doporučená částka 70 €, pobytovou taxu, projížďka po grachtech 16 €.
Poznámka
Plánovaný odjezd z Brna - 15:00, předpokládaný příjezd do Brna 09:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
20.04. (St) - 24.04. (Ne) 2022 - 5 dní, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
H 1/1 - zájem o doobsazení Cena zájezdu další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-First minute6 151 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNizozemí
MístoNizozemí
HotelHolandsko plné barev a květů
H 1/1 Cena zájezdu
Termín21.04.2022 - 23.04.2022 - s dopravou 20.04.2022 - 24.04.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Vytvářím objednávku...