CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.43
Americký dolar121.80
Britská libra128.63
Švýcarský frank122.50
Japonský yen10019.42
ID: 772778

Půvabná Vratislav a Slezsko plné záhad

Termín: 01.05. (Pá) - 03.05. (Ne) 2020

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 3 036 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj - 1 590 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
SOVÍ HORY – GŁUSZYCA – OSÓWKA - ŚWIDNICE – VRATISLAV - ZABKOWICE SLASKIE - ZLOTY STOK
Svozové trasy
BRNO
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nedaleko česko-polské hranice se rozprostírají tajuplné SOVÍ HORY, které ukrývají komplex podzemních měst GŁUSZYCA – OSÓWKA, jedno z největších tajemství III. Říše. Zde se údajně nacházelo tajné sídlo Adolfa Hitlera a komplex byl součástí projektu na výrobu tajných zbraní. Společně absolvujeme dobrodružnou prohlídku. Před příjezdem na hotel ještě navštívíme město ŚWIDNICE s jedinečnou památkou - kostelem Míru sv. Tojice (UNESCO). Kostel je se svou kapacitou cca 7 500 osob považován za největší dřevěnou sakrální stavbu Evropy.
2. den
Po snídani odjedeme na prohlídku evropského města kultury 2016 – města sta mostů a ostrovů – VRATISLAVI (UNESCO). Společně zavítáme na středověký rynek, jehož dominantou je zdejší radnice - perla gotické architektury. V jejím sklepení můžeme navštívit Svídnickou restauraci, která patří k nejstarším v Evropě. Na pivo tady chodil i Goethe nebo třeba Chopin. Dále spatříme domky altruistů Jeníček a Mařenka, Solný Rynek, barokní komplex univerzity se slavnou síní Aula Leopoldina, Tumský ostrov – „malý Vatikán“, dvoupatrový kostel sv. Bartoloměje a sv. Kříže, Raclawické panoráma, Halu století, Japonskou zahradu, Sky Tower a mnohé další. Po prohlídce města odjedeme na ubytování.
3. den
Ráno se vydáme do ZABKOWICE SLASKIE (dříve Frankenstein). Dominantou města je Šikmá věž, její výška je úctyhodných 34 m. Spatříme zříceninu hradu, na kterém se Dr. Frankenstein údajně pokusil vytvořit umělé monstrum. Laboratoř Dr. Frankensteina zařízená podle filmového vzoru je součástí Expozice regionálních památek poblíž věže. Po prohlídce odjedeme do tajemných starých dolů ve městě ZLOTY STOK. Seznámíme se s historií a způsoby těžby zlata a arzenu, do tajů dolu nahlédneme ve štole Gertruda, Chodbě smrti nebo u jediného podzemního vodopádu v Polsku - v Černé štole. Část prohlídky poplujeme loďkou zvanou Titanic, svézt se budeme moci také Podzemní oranžovou tramvají. Podle místních historek byl arsenikem ze Złotého Stoku otráven dokonce sám Napoleon. Po prohlídce dolu se vydáme zpět do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 2x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 100 PLN, pobytovou taxu.
01.05. (Pá) - 03.05. (Ne) 2020 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1lůžkový pokoj - zájem o doobsazení Cena zájezdu další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-First minute3 036 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPolsko
MístoPolsko
HotelPůvabná Vratislav a Slezsko plné záhad
1lůžkový pokoj Cena zájezdu
Termín01.05.2020 - 03.05.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Vytvářím objednávku...