CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Švýcarský frank124.35
Japonský yen10019.84
ID: 905652

Sváteční Slovinsko a zářivý Graz

Termín: 01.12. (Pá) - 03.12. (Ne) 2023

Délka pobytu: 3 dny, 1 noc

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 3 350 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj - 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v nočních hodinách.
2. den
Ráno přijedeme do LLUBJANY, hlavního města Slovinska, kterému vévodí Lublaňský hrad, jež se pyšně tyčí nad městem a řekou Lublanicí. Z hradeb a vyhlídkové věže je dechberoucí výhled na celé historické centrum, za dobré viditelnosti i na Alpy. Nádherné historické centrum města nás přivítá hlavním náměstím Prešerenovo se sochou básníka Prešerena a barokním kostelem. Procházet se budeme po břehu Lublanice, která nás zavede až k Trojmostí. Volný čas využijeme k nákupům na vánočních trzích, ochutnávkám skvělého vína a slovinských dobrot či k návštěvě některé z mnoha galerií… V podvečerních hodinách odjedeme do KRANJE, historického města, které leží na skalním masivu nad soutokem řek Sávy a Kokra a je zajímavým místem kontrastů před malebnou kulisou Julských Alp. Budeme moci navštívit tamní přirozenou dominantu - renesanční hrad Khislstein, tyčící se na pahorku nad městem. Na rekonstrukci hradu se podílel známý architekt Plečnik, který otiskl svůj rukopis i do dalších městských staveb, jako je například Bežekova vila či Prešerenovo divadlo. Ve večerních hodinách se ubytujeme.
3. den
Po snídani navštívíme městečko BLED s ikonickým jezerem na úpatí Julských Alp. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s barokním kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Od roku 1534 byl v kostele umístěn zvon, o němž se traduje, že je kouzelný a po zazvonění Vám splní přání. Na skalnatém ostrohu nad jezerem ční ve výšce 140 m hrad z 11. století. Po společné prohlídce Bledu se kolem poledne vydáme na cestu do ČR. V odpoledních hodinách se krátce zastavíme ve slavnostně vyzdobeném GRAZU (UNESCO). Budeme moci navštívit v historickém centru města tradiční trh se stánky plnými vánočních ozdob, dárkových předmětů, ale i voňavých dobrot, horkého punče a svařeného vína. Město je v době adventu pohádkově nasvíceno, nasvětlené je i průčelí zdejší radnice, jejíž fasáda je přetvořená v obří adventní kalendář. V podvečerních hodinách se opět vydáme na cestu, příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 40 €.
01.12. (Pá) - 03.12. (Ne) 2023 - 3 dny, 1 nocStravováníDopravaSlevaCenaCeník
H 1/1 - zájem o doobsazení Cena zájezdu další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-First minute3 350 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRakousko
MístoŠtýrsko - ostatní
HotelSváteční Slovinsko a zářivý Graz
H 1/1 Cena zájezdu
Termín01.12.2023 - 02.12.2023 - s dopravou 01.12.2023 - 03.12.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Vytvářím objednávku...