CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.39
Americký dolar121.88
Britská libra130.00
Švýcarský frank123.75
Japonský yen10019.28
ID: 939106

Po stopách 1. a 2. světové války na Slovensku

Termín: 13.10. (Čt) - 16.10. (Ne) 2022

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 2 631 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj - 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v nočních hodinách.
2. den
V ranních hodinách přijedeme do východoslovenské obce SVIDNÍK. Zde se nachází Vojenské muzeum zaměřené na období dějin od roku 1914 do roku 1945. Poblíž budovy Muzea je součástí expozice Park bojové techniky vybudovaný v letech 1971-1974. Jsou zde soustředěny exponáty vojenské těžké bojové techniky z období Karpatsko-dukelské operace i z poválečného období. Dále se dnes podíváme do KRUŽLOVÉ – do Údolí smrti, kde se uskutečnila největší tanková bitva v rámci karpatsko-dukelské operace. Nápis Údolí smrti připomíná těžké ztráty a urputné boje během 2. světové války. Svou velikostí se stal dominantou Údolí smrti a byl zapsán do knihy rekordů jako největší nadpis na Slovensku. Dále směrem k polským hranicím přijedeme k proslulému DUKELSKÉMU PRŮSMYKU – zde nalezneme Památník československého armádního sboru na Dukle. Jeho součástí je i kolumbárium, jehož portál je zdobený reliéfy znázorňujícími bojovou cestu 1. čs. armádního sboru v SSSR z Buzuluku do Prahy. Cestou k památníku si přečteme na bronzových tabulích jména 1 265 příslušníků 1. čs. armádního sboru v SSSR, kteří padli během Karpatsko-dukelské operace. V severní části památníku vznikla v roce 1981 tzv. Alej hrdinů, kterou tvoří 15 bust sovětských a československých hrdinů Karpatsko-dukelské operace. Součástí památníku je i vojenský hřbitov. Ve večerních hodinách odejdeme na ubytování.
3. den
Po snídani zavítáme do obce OSADNÉ nedaleko hranic s Polskem. Zajímavostí obce je to, že pod místním pravoslavným chrámem se nachází krypta s pozůstatky více jak 1 000 ruských a rakousko-uherských vojáků z 1. světové války. Pod žádným jiným kostelem nebo chrámem na Slovensku nenalezneme takové rozsáhlé pohřebiště. Kruté boje během 1. světové války se odehrály také na vrchu Kaštielik, který se tyčí nad vesnicí. Střety vojáků rakousko-uherské a ruské armády si tu vyžádaly řady obětí, lidé proto kopci přezdívají Krvavá hora. V okolí nalezneme množství památníků a hřbitovů, kde jsou pochováni vojáci z 1. světové války – my zavítáme konkrétně do obcí VEĹKROP, HABURA a KRÁSNY BROD. Odpoledne v regionu SLANSKÉ VRCHY, který se táhne až k hranicím s Maďarskem, podnikneme túru v Miličskej oblasti k 16 zachovalým bunkrům – tzv. řopíkům. Navštívíme také Dargovský priesmyk, kde se nachází památník osvobození s expozicí vojenské techniky a hradní zřícenina Parustan ze 13. století. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do ČR.
4. den
Příjezd do Brna v ranních hodinách.
Cena zahrnuje
vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.
Cena nezahrnuje
dopravu klim. autobusem, 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x snídani, služby průvodce, pojištění CK.
13.10. (Čt) - 16.10. (Ne) 2022 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkový pokoj Cena zájezdu další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-First minute2 631 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovenská republika
MístoRajecké Teplice
HotelPo stopách 1. a 2. světové války na Slovensku
Jednolůžkový pokoj Cena zájezdu
Termín13.10.2022 - 16.10.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Vytvářím objednávku...