CA AMIMA - Štěpánka Růžičková

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Švýcarský frank124.35
Japonský yen10019.84
ID: 970189

Barcelona od A do Z a Montserrat ***

Termín: 22.05. (St) - 26.05. (Ne) 2024

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 8 690 Kč

Program
1. den
Odjezd z ČR, přes Německo, Francii.
2. den
Příjezd na pobřeží Costa Brava, volno v letovisku u moře. Večeře, nocleh.
3. den
Ráno po snídani odjezd do BARCELONY. Zastávka u Sagrada Famila (exter.), velkolepého díla geniálního architekta A. Gaudího. Chrám je navrhnutý ve stylu středověkých katedrál s prvky inspirovanými přírodou i pohanskou symbolikou. Cestou shlédnete další Gaudího stavby, jež tvoří unikátní styl městské architektury. Poté pojedeme na MONTSERRAT – nejposvátnější a poutní místo Katalánska s benediktinským klášterem. Když budeme vyjíždět na horu Montserrat, budete se kochat  skalním masivem přírodního parku obklopený kaplemi a jeskyněmi poustevníků. Klášter je známý posvátnou soškou černé madony La Moreneta, jež je patronkou Katalánska. Okouzlí vás také překrásné výhledy do okolí. Návrat do BARCELONY – zastávky na zajímavých místech. Shlédnete exteriér největšího evropského fotbalového stadionu Camp Nou, jež je domovem fotbalového klubu FC Barcelona. Poté při projížďce autobusem uvidíte známé  Plaça d´Espaňa jehož dominantu tvoří zachovalé benátské věže a Font Mágica. Kolem majestátní budovy Národního paláce vyjedeme na Montjuïc, jeden z nejpopulárnějších vrchů ve městě s množstvím zeleně a parků. Užijete si výhled na město i přístav, a shlédnete Olympijský stadion (ext.), kde se v roce 1992 konaly letní olympijské hry. Pak odjezd zpět do letoviska. Po večeři se můžete vydat na procházku kolem moře, užít si atmosféru večerního města. V tradičních bodegách můžete ochutnat typické tapas, sangriu i výtečná španělská vína. Nocleh.
4. den
Po snídani odjezd do BARCELONY. Z centrálního náměstí Plaça de Catalunya se vydáme na procházku unikátní Barri Gótic, která dýchá historií a vládne zde středověká atmosféra. Tato nejstarší část města je tvořena souborem staveb z dob jejího největšího rozkvětu s mnoha krásnými starými domy, kamennými městskými paláci, kostely a kaplemi. Protíná ji spleť úzkých uliček, které oživují pouliční hudebníci. Okouzlí vás nádherná katedrála svaté Eulálie i Basilica de Santa Maria del PI a další pamětihodnosti. Na Plaça Rei spatříte Královský palác, kde Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky. Shlédnete Casa de la Ciutat, palác Generalitat i jedno z nejhezčích náměstí v Barceloně Plaça Reial s palmami. Nevynecháme rušnou barcelonskou třídu La Rambla s obchůdky se suvenýry, stánky s ptáky v klecích a barevnými květy, kiosky s knihami, množstvím kaváren a restaurací. Mezi tím vším budete potkávat pouliční umělce, živé sochy v těch nejoriginálnějších kostýmech a pózách. Pravou atmosféru Barcelony zažijete ve vyhlášené secesní tržnici Mercat de Sant Joseph de la Boquería. Můžete se těšit na vůně ryb a mořských plodů, ovoce, sýrů a dalších pochutin. Budete mít možnost ochutnat nakládané olivy, typickou šunku Serano či Belota a spoustu tradičních specialit. Na konci ulice Rambla se tyčí majestátní monument se sochou Kryštofa Kolumba, který připomíná jeho cestu do Ameriky, po které se setkal se španělským králem právě v Barceloně.  Zajímavé jsou  středověké loděnice Les Drassanes, ve kterých  nyní sídlí Námořní muzeum. Na začátku Port Vell oceníte volno, které každý využije dle svých zájmů. Můžete se projít po elegantní přístavní promenádě Paseo Maritimo do čtvrti La Barceloneta, která byla kdysi sídlem rybářů. Milovníci nakupování můžou navštívit rozsáhlý komplex obchodů a restaurací  Maremagnum. Za návštěvu stojí L’Aquarium de Barcelona, kde poznáte mořský život pobřeží Barcelony ale i oceánů světa. Nabízí 22 obřích akvárií a efektní expozici 80 metrů dlouhého podmořského tunelu se žraloky, kde si budete připadat jako pod hladinou oceánu. Zájemci se mohou vydat do zahradního města Parc Güell nebo navštívit interiéry Sagrady Family, či stadionu Camp Nou. Večer odjezd směr ČR.
5. den
Návrat do ČR.
Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa A)
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Cena zahrnuje
2 x ubytování v hotelu***
2 x polopenzi
dopravu moderním klimatizovaným autokarem
průvodce
zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
vstupy a místní taxy
na vyžádání samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 3.000 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje).
rezervace míst v autokaru za poplatek 300 Kč
22.05. (St) - 26.05. (Ne) 2024 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Osoba ve 3 lůžkovém pokoji další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-First minute8 690 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠpanělsko
MístoPoznávací zájezdy - Španělsko
HotelBarcelona od A do Z a Montserrat
Osoba ve 3 lůžkovém pokoji
Termín22.05.2024 - 26.05.2024
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Vytvářím objednávku...